Rreth nesh

Rreth Nesh
Miresevini ne website e Kriva Hotel . Ndermjet tij ju do te njiheni me informacionet tona kryesore. Hotel Kriva i filloi punimet ne vitin 1994 dhe u hap ne shtator 1997.

Hoteli ka ne sherbimin e tij hoteleri turizem si dhe sherbim transporti urban te qytetit.Emri kriva vjen nga bashkimi I dy emrave Kritaq dhe Vangjeli. Gjate ketyre viteve ne Hotel Kriva jane akomoduar dhe shume personazhe te njohur nga vendi dhe bota. Resorti gjendet tek pylli i ri 100 metra poshte ures se Shkumbinit.

Ne ambjentet e Kriva Hotel do te gjeni, internet wirlees falas, kend lojrash per femije,kopsht zoologjik,pishine olimpike etj.

Personeli i Kriva Hotel perbehet prej, 12 kamarier te kualifikuar (gjuhe e huaj anglisht,italisht,greqisht), 5 banakier,4 pastruese, 4 kuzhinier, 7 ndihmes kuzhinier, 1 menaxher,1 ekonomist, 1 financier,4 roje sigurie.